Międzynarodowa konferencja z okazji 20-lecia Pracowni HUMANI

21-23 czerwca 2024| Poznań, Polska

Psychoterapia dzisiaj – człowiek, pacjent, mentalizacja i zaufanie. Jak rozwija się psychoterapia i jak pomaga zdrowieć?

O konferencji

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam Państwa na międzynarodową konferencję „Psychoterapia dzisiaj – człowiek, pacjent, mentalizacja i zaufanie. Jak rozwija się psychoterapia i jak pomaga zdrowieć” (21 – 23 czerwca 2024).

Z okazji jubileuszu 20-lecia Pracowni HUMANI postanowiliśmy zorganizować w Poznaniu wydarzenie, na które zazwyczaj trzeba było daleko i długo podróżować do europejskich (i nie tylko) stolic.

Zaprosiliśmy dla Państwa wybitnych klinicystów światowej i polskiej psychoterapii oraz neuronauki – każdy z nich jest uznanym i niezwykłym przedstawicielem reprezentowanego przez siebie obszaru.

Jeśli chcecie Państwo czerpać wiedzę od specjalistów, którzy nadają kształt współczesnej psychoterapii i tworzą wytyczne dotyczące m.in leczenia zaburzeń osobowości – nasza konferencja jest dla Was!!!

Dla uczestników konferencji przygotowujemy – poza spotkaniem z wybitnymi prelegentami konferencyjnymi ( zapoznacie się z ich sylwetkami na stronie konferencji), bardzo atrakcyjne bonusy.

Obejmą one bezpłatny udział w webinarium pokonferencyjnym poświęconym dzisiejszemu rozumieniu i leczeniu zaburzeń osobowości (wartość webinarium dla uczestników płatnych to 280 zl) oraz atrakcyjną zniżkę w dwóch kolejnych webinariach dotyczących zaburzeń osobowości, mentalizacji i traumy relacyjnej (cykl webinariów szkoleniowych HUMANI rozpocznie się we wrześniu 2024 – szczegóły wkrótce).

 Podczas czerwcowej konferencji proponujemy Państwu trzy dni wypełnione po brzegi najnowszą wiedzą i praktyką kliniczną.

Legenda współczesnej psychoterapii, współtwórca MBT, człowiek dzięki któremu wiemy jak leczyć ( i jak nie leczyć) zaburzenia osobowości typu borderline, laureat wielu nagród za nowatorskie badania , prof. Anthony Bateman, opowie o najnowszych trendach w leczeniu zaburzeń osobowości. W swoim wystąpieniu wnikliwie opisze zależności pomiędzy zdolnością do mentalizowania, regulacją emocji a procesem psychoterapii.

Dr Chloe Campbell, uczona z Katedry Psychoanalizy na UCL w Londynie, przedstawi wnioski płynące z prowadzonych w ostatnich latach przełomowych badań wiążących nieprawidłowości w obszarze podstawowego zaufania (epistemic trust) z psychopatologią.

 Jeden z czołowych współczesnych neuronaukowców, prowadzący swoje badania we współpracy z wiodącymi uniwersytetami na świecie,
dr Pascal Vritzka, zaprezentuje (najnowsze, bo to przecież konferencja o psychoterapii dzisiaj), badania nad neurobiologią przywiązania i obali powszechne mity na temat mechanizmów więzi.

Dr Sebastian Simonsen, jeden z najbardziej znanych badaczy psychoterapii opartej na mentalizacji, przedstawi skłaniające do refleksji wyniki trwających badań nad skutecznością psychoterapii krótko i długoterminowej. Jestem pewna, że zaowocują one gorącą dyskusją.

Z kolei prof. Gyorgy Gergely, badacz dzięki któremu tak wiele wiemy dzisiaj o niuansach komunikacji w diadzie terapeutycznej i o tym, czym powinna cechować się skuteczna psychoterapia, opowie o swoich najnowszych badaniach nad komunikacją i procesami uczenia się w diadzie matka – dziecko i zastanowi się jak przenieść te odkrycia na pole psychoterapii. Profesor Gergely zapowiada, że wyniki jego obserwacji zmuszą nas, psychoterapeutów do weryfikacji wielu naszych założeń co do procesu owocnej komunikacji, który przecież jest tak ważny w pracy klinicznej.

Prof. Anna Buchheim, znana naurobadaczka, zasłużona w obszarze nadań nad przywiązaniem i oksytocyną, przeanalizuje wraz z nami mechanizmy zdrowienia w psychoterapii na podstawie analizy zmian w funkcji refleksyjnej, wzorcach przywiązania i organizacji osobowości.

Profesor Clara Mucci, psychoanalityczka, której ostatnie książki o traumie przywiązaniowej, jej leczeniu i zaburzeniach osobowości, mocno opierające się o współczesną wiedzę neurobiologiczną (autorka blisko współpracuje z Allanem Schore), uznawane są za przełomowe publikacje w zakresie rozumienia i leczenia złożonego PTSD, opowie nam o swoich najnowszych odkryciach dotyczących traumy relacyjnej i rezyliencji. Osoby zainteresowane mogą również uczestniczyć w warsztacie przedkonferencyjnym prof. Mucci dotyczącym leczenia pacjentów narcystycznych i borderline.

 Środowisko polskie podczas konferencji reprezentować będą postacie znane, niezwykłe, twórcze i zasłużone dla naszej psychoterapii.

Zofia Milska – Wrzosińska opowie o tym, jak zmieniała się w ostatnich dekadach psychoterapia psychodynamiczna.

Prof. Maria Beisert przedstawi swoje najnowsze obserwacje dotyczące mechanizmów przemocy seksualnej.

Prof. Maciej Pilecki zastanowi się nad aktualnością Kompleksu Edypa w pracy ze współczesnymi nastolatkami, a prof. Marcin Rzeszutek zaprezentuje najnowsze wyniki badań nad trauma transgeneracyjną w naszym społeczeństwie.

 Nasz gość specjalny, reprezentujący obszar inny niż psychoterapia, wybitny krytyk literacki prof. Piotr Śliwiński opowie nam o tym, jak ma się „psyche” w literaturze współczesnej.

Całą konferencję skomentuje i podsumuje prof. Katarzyna Schier.

Podczas konferencji będziemy dbali nie tylko o Państwa duszę i umysł, ale też i o ciało, zapewniając przerwy kawowe z pysznymi przekąskami, a w sobotę ciepły lunch.

W sobotni wieczór zapraszamy Państwa na bankiet przy winie, przekąskach i muzyce.

W imieniu swoim i Zespołu Pracowni HUMANI serdecznie zapraszam
Anna Król – Kuczkowska

Hotel Novotel Poznań Centrum

Plac gen. Władysława Andersa 1 
Poznań, Polska

hotel Novotel Poznań

Zarejestruj się!

Udział w konferencji jest odpłatny. Zapraszamy do rejestracji.

Kontakt